Lara Merlak iz 8. c se lahko pohvali s pesniško žilico, ki jo je že nekajkrat javnosti pokazala na različnih literarnih natečajih.

Tako je Lara tudi letos sodelovala na festivalu otroške poezije Rima raja, ki je potekal že trinajstič zapored. V sklopu festivala je potekal pesniški natečaj, na katerem so sodelovali učenci z vseh koncev Slovenije z več kot 400 pesmimi. Larina pesem Dom je bila izbrana med najboljših 40, tako da se je Lara udeležila zaključne prireditve festivala, ki je potekala v sredo, 15. maja, ob 18.00 v Cankarjevem domu na Vrhniki.

Na prireditvi smo slišali vse pesmi, ki so se uvrstile med 40 najboljših, dogajanje pa so popestrili mladi glasbeniki in plesalci iz Osnovne šole Ivana Cankarja Vrhnika.

Objavljamo tudi pesem Dom, s kateri se je Lara uvrstila v finale.

Bojana Batič, mentorica

Dom

Najlepše je tam, kjer nisi sam.

Kjer je vedno domače ognjišče,

kdaj pa tudi veliko igrišče.

Ko skoraj vsak dan

po svežem kruhu zadiši,

ob praznikih pa se iz potice kadi.

Ko ti mamina roka solzo obriše

in ti nasmeh na obraz nariše.

Ko te očka zjutraj pred šolo zbudi,

bratec pa ti budilko pod nos pomoli.

Najlepše je, ko veš,

da nekomu lahko vse poveš.